22.11.2020

Pavićević nakon trijumfa otkrio zbog čega je čitav život nosio dres sa brojem 12

Autor: Andrea Čvorović/KK Mornar

Mornar je dobio prvi duel sa Splitom u ABA ligi iako je u jednom trenutku bio u zaostatku od čak 17 poena za domaćinom!

Srećom, nakon očajnog izdanja u uvodnom dijelu meča “Ponos Bara” zaigrao je mnogo bolje i u finišu primorskog derbija regionalnog prvenstva nije bilo drame 87:95!

Tokom početnih pet minuta gledana je izjednačena borba ali je domaćin nakon toga počeo da slabiju igru u odbrani i loš fokus našeg tima. Do kraja četvrtine Splićani su pobjegli na 14 poena razlike uz čak 35 ubačenih poena, a početkom drugog kvartala stigli i do rekordnih 38:21.

Od tog trenutka na terenu male dvorane Splita na Gripama, gledana je uglavnom dominacija gostiju koji su do poluvremena istopili minus na samo poen razlike a početkom treće četvrtine prešli u vođstvo koje nisu ispuštali do kraja meča.

U finišu ovog perioda Mornar je pobjegao na 8 poena razlike (71:79), potom i na +11 u 31. minutu (71:82), ali to nije bio kraj borbe. Domaćin je na nepuna dva minuta prije kraja uspio da priđe na samo dva poena razlike (85:87), ali je “Ponos Bara” u završnici, ipak, odigrao taktički zrelo i izbjegao neizvjesnu završnicu.

A trener Mornara Mihailo Pavićević otkrio je na konferenciji za medije nakon trijumfa njegovih izabranika protiv Splita detalj malo poznat široj košarkaškoj javnosti – da je razlog zbog kojeg je počeo da se bavi košarkom bivši as slavnog kluba koji je večeras bio domaćin našoj ekipi.

Ova utakmica je za mene posebno emotivna. Moja familija, otac, stric i brat bili smo najveći Hajdukovci i navijači Jugoplastike u Crnoj Gori. Znao sam da imam neprospavane noći nakon poraza Hajduka. Sjetiću se samo jednog, protiv Sent Etjena…”, ispirčao je šef struke Mornara a onda naveo i manje poznat detalj.

Drugi razlog zbog kojeg sam sa posebnim emocijama doživio ovaj meč je u tajni koju hoću da otkrijem baš u ovom gradu. Razog zbog kojeg sam odabrao košarku, a bio sam talentovaniji za mnogo drugih sportova bio je Damir Šolman. Čitav život sam zbog njega nosio dres sa brojem 12”, rekao je Pavićević i zamolio portparola Splita da prense njegove pozdrave legendarnom košarkašu.