21.11.2020

Pobjedom u Breši KK Budućnost bliža top 16 fazi

Autor: Andrea Čvorović

Plavo bijeli slavili u Breši rezultatom 66:75 i tako došla do četvrte pobjede u sedam mečeva.

Za utakmicu nisu bili spremni Petar Popović, Vili Rid i Dela Vale (nema pravo nastupa u regularnoj fazi Evrokupa).

U prvom poluvremenu KK Budućnost Voli nije mogla da nađe put do protivničkog koša pa je Breša nakon 20 minuta vodila sa 9 poena prednosti (40-31).

U prvom poluvremenu rezultat Plavih su održavali Kobs i Zoran Nikolić sa 8 poena, dok su Ivanović i Edžim dodali po 4 poena.

U trećoj četvrtini se istakla fantastična odbrana KK Budućnosti, pa je protvniku dozvoljeno svega 7 poena i na kraju trećeg kvartala plavo bijeli su vodili sa 4 poena razlike.

Kobs, Edžim i Ivanović su "pretrpjeli" čak 17 faulova od čega su imali čak 20 slobodnih bacanja ( pogodili 18 šuteva).

Edžim je bio najefikasniji sa 18 poena i osam skokova, Džastin Kobs je upisao 16, a Nikola Ivanović 15 poena i 5 asistencija.

Dvocifren je bio i Zoran Nikolić sa 11 poena i 3 ukradene lopte. Danilo Nikolić je postigao 8 poena i 7 skokova.

Ekipu Budućnosti već u nedelju očekuje duel sa Cibonom u ABA ligi, koji se igra u Sportskom centru "Morača" od 17 časova.